Cesta: Úvod / Valašský rok 2019 / Rožnovské slavnosti


Rožnovské slavnosti

Termín od:04.07.2019 - 07.07.2019

 

  • 40. ročník Mezinárodního folklorního festivalu

Program Rožnovských slavností 2019

čtvrtek 4. července

15.30        Masarykovo náměstí                                                                       

Roztančené náměstí                                                                                   

                                                                                 

17.00        Knihovna VMP

Regionální a národopisná literatura                                                                   

beseda o knihách s Richardem Sobotkou, Pavlem Zajícem a Annou Borovou

           

21.00        Valašská dědina                                 amfiteátr Na stráni

                 Na Radhošťu sa svítá                                                                                             

                 muzigál Rozmarýn spolu s připomínkou nedožitých narozenin V. Bradáče a Vl. Štrunce     

 

pátek 5. července

15.00        Dřevěné městečko                              komorní amfiteátr

                 Absolventské představení Školy mladých odzemkářů               

 

16.00        Sušák

                 Rožnovské slavnosti 2017 očima fotoklubu R9

                 vernisáž výstavy fotografií rožnovského fotoklubu R9

 

17.00        Dřevěné městečko                                         komorní amfiteátr

Sedmihlásky                                                                                               

                        koncert dětských zpěváčků

 

19.00        Dřevěné městečko                                         komorní amfiteátr

Lidové tance na Rožnovsku            

společný program rožnovských souborů Javořina, Radhošť a Soláň a představení   

nové publikace – reedice sbírky Z. Jelínkové

                                  

21.00        Dřevěné městečko                                         komorní amfiteátr

Beránci a vlci                                                                                               

                 attaca suita Mariana Friedla vycházející z lidové hudby východní Moravy

účinkují: Jitka Šuranská Trio, Ženský sbor z Kudlovic, Sdružení nezávislých

jazzmenů a RukyNaDudy

 

22.00        areál Dřevěného městečka               pódium na paloučku

                 Hudcování pod hvězdami                                                                                                              s cimbálovou muzikou

sobota 6. července

 

  9.30        Dřevěné městečko                               komorní amfiteátr                

Kdo vyskočí, ten je chlap!                                                                                                 

kvalifikace soutěže v odzemku s cimbálovou muzikou Kordulka

 

10.00        Masarykovo náměstí

Rožnovské slavnosti se představují městu                                              

11.00        Dřevěné městečko                              pódium na paloučku

                 Rožnovské slavnosti se představují v muzeu

 

 

13.00        Dřevěné městečko                               komorní amfiteátr

Národní muzeum v přírodě                                                                        představení fúze

 

14.30        Dřevěné městečko                              komorní amfiteátr

slavnostní zahájení festivalu                                                                                     Kdo vyskočí, ten je chlap!

finále soutěže v odzemku s cimbálovou muzikou Kordulka                                                                                                                                  

16.30        Dřevěné městečko                              komorní amfiteátr

Vitajte u nás                                                                                   

účinkují zahraniční hosté z Mexika, Bosny a Hercegoviny, Maďarska

                                              

18.00        Dřevěné městečko                              komorní amfiteátr

Guberniální sbírka                                                                                      

muziky z Moravy a Slezska … (Pramínky, Soláň…)

                  

19.30        areál Dřevěného městečka

                 Valašské hry                                                                                               

                 tentokrát se souborem Javořina

 

21.00        Dřevěné městečko                              komorní amfiteátr

                 Výroční …                                                                                                     

pořad ke 40. výročí festivalu a vzpomínka na jubilanty Věru Šejvlovou,

Václava Bradáče a Vladimíra Štrunce

účinkují: Ludmila Vašková, Pavel Ptáček, soubory Ostravica, Vonica,

Gaudeamus, Hořeňák, Grunik

 

22.30        areál Dřevěného městečka                 pódium na paloučku

Hudcování pod hvězdami                                                                         

                 s cimbálovou muzikou ...

 

 

 

 

Doprovodný program

 

areál Dřevěného městečka

pódium na paloučku a u rybníčka – palouček začíná od 12.30 a je vždy v půl, rybníček od 13.00 vždy v celou hodinu

 

Mlýnská dolina               hamr

11.00        Pohádka                                                                                                      

15.00        Komorní hudební pořad                            

 

Valašská dědina

oživené expozice, vyhrávání muziky – do 17.30                                                                      

 

 

neděle 7. července

    

10.00        Dřevěné městečko                               kostel sv. Anny           

                 Mše                                                                                                   

                 TV NOE

 

11.00        areál Dřevěného městečka                 pódium na paloučku

Workshop – výuka tanců z Rožnovska

 

12.30        Dřevěné městečko                              komorní amfiteátr

Hosté naši milí

                 pořad zahraničních souborů                                                            

               

14.00        Dřevěné městečko                              komorní amfiteátr

Naše děti                                                                                         

v dětském pořadu účinkují Malý Radhošť, Holúbek, Děcka z Kunovic,

Vizovjánek, Ocúnek

 

15.30        Dřevěné městečko                              komorní amfiteátr

… v dobrém sa rozejdem

závěrečný galaprogram festivalu                                                               

 

 

areál Dřevěného městečka

po celý den do 15.30 -  pódium na paloučku (v půl) a u rybníčka (v celou hodinu) doprovodný program

 

Mlýnská dolina   hamr

11.00 a 13.00      Pohádka pro děti

 

Valašská dědina

oživené expozice, vyhrávání muziky – do 16.00

 

Změna programu vyhrazena!




Jazykové verze

  • Čeština
  • Deutsch
  • English