Cesta: Programy a výstavy / Archiv / Valašský rok 2014 / Na dědině noc


   Kde  :  Valašská dědina

„Na dědině noc“ je procházkou areálem Valašské dědiny bez přítomnosti osvětlení, na které je většina z nás v době večera a noci zvyklá a bez této technické vymoženosti si nedokážeme večerní a noční část dne představit. Na dědině budou pouze svítit okna vybraných chalup a usedlostí, ve kterých Vás přivítají jejich obyvatelé a budou Vám vyprávět o rodinném a společenském životě, ke kterému od nepaměti patří také noc a tma.

 Během večerní (noční) prohlídky se dozvíte o pohádkách, pověstech, ale také mordech, které k valašské historii patří (Fojtství z Lidečka). Samozřejmě, že se dozvíte, jak se dříve spalo aneb trocha pravdy o každodenním životním rytmu minulosti (Dům z Nového Hrozenkova č. p. 60).

 Nesmíme opomenout nahlédnutí pod valašskou pokličku. Co se jedlo na večeři, jaká byla pravidla? Určitě ochutnáte, nechte se překvapit (Dům z Nového Hrozenkova č. p. 10).

Čáry, kouzla, byliny a zeliny. Také jedna z neodmyslitelných součástí nejen zdejšího kraje. Kdo je sbíral, k čemu sloužily právě ty, jež byly sbírány v noci za svitu měsíce. Vše a spousty dalších tajů nejen o ´Vstavači nočním´ se dozvíte od naší tetičky kořenářky (Stánisko z Karolinky – Rákošového).

 K večeru a noci patří také zábavy, tancovačky, láska. Jak to vlastně bylo na takové tancovačce. Jak mládenci vyzývali k tanci a proč jsou na Valašsku „Tanečnice“. Nejen to se dozvíte v Chalupě z Velkých Karlovic – Miloňova.

 Přejeme všem návštěvníkům programu příjemný večer a obyvatelům Valašské dědiny klidnou a bezstarostnou noc.

 Program „Na dědině noc“ je večerní (noční) prohlídkou areálu Valašská dědina, která bude organizována s průvodcem na základě předchozí registrace na našich webových stránkách.

 Maximální počet návštěvníků na jednu skupinu je 25 osob. Skupiny budou areálem procházet v 15 min. intervalech. Předpokládaná doba prohlídky cca 100 minut.

 Radoslav Vlk (režie pořadu)

 Vstupné v běžné výši denní prohlídky areálu. Výdej vstupenek bude v Živém domě na počátku areálu a začne ve 20.30.

Termíny

Termín Počet volných míst
21:00 - 22:40

0

21:20 - 23:00

0

21:40 - 23:20

0

22:00 - 23:40

0

22:20 - 00:00

0

22:40 - 00:20

0

23:00 - 00:40

0

 Maximální počet osob ve skupině: 25. Termín si můžete rezervovat na emailové adrese vlk@vmp.cz


Plakát na akci ke stažení:Přílohy ke staženíJazykové verze

  • Čeština
  • Deutsch
  • English