Cesta: Programy a výstavy / Archiv / Valašský rok 2015 / 2015 / Rožnovské slavnosti 2015


Kde: Dřevěné městečko

- 38. ročník Mezinárodního folklorního festivalu

 

Nad akcí převzali záštitu Daniel Herman, Ministr kultury ČRStanislav Mišák, Hejtman Zlínského kraje a Miroslav Novák, Hejtman Moravskoslezského kraje. 

Pořad je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Města Rožnova pod Radhoštěm.

 

Rožnovské slavnosti 2015 - program

(program v pdf zde; bulletin Rožnovské slavnosti 2015 zde)

 

PÁTEK 3. července

18.00        Dřevěné městečko - komorní amfiteátr

                 Absolventské představení Školy mladých odzemkářů         

                 účinkuje cimbálová muzika Kordulka

 

19.30        V dobrém zme sa zešli…                                                                

                v programu zahraničních souborů se představí Béri Balogh Ádám, Drieske Nijpers,

                Atanas Manchev, Sava a domácí Javořina

 

21.00        Táncház - taneční dům

                 taneční zábava spojená s výukou tradičních tanců z Maďarska podle metody zapsané

                do seznamu UNESCO

 

SOBOTA  4. července

9.00          Masarykovo náměstí

                Rožnovské slavnosti se představují městu

                krátký program a průvod účinkujících souborů městem

                

10.00        Dřevěné městečko - pódium na paloučku

                Rožnovské slavnosti se představují v muzeu

                krátký program účinkujících souborů v muzeu

                

10.00        Dřevěné městečko - komorní amfiteátr

                Kdo vyskočí, ten je chlap!

                kvalifikace soutěže v odzemku a obuškovém, doprovází cimbálová muzika Kordulka

 

13.00        Jak se oblékali Rožnované                                                       

                ukázky tradičního oděvu na Rožnovsku z období 1880 až po současnost

                účinkují členové souboru Soláň a hosté

 

14.00        Mlýnská dolina - hamr

                 Pověsti, povídačky a jiné dřysty                                                               

                 hudebně literární pořad s lidovými pověstmi z Kopřivnice a okolí

                 účinkují herci Divadla Pod věží a cimbálová muzika Pramínky

                

14.00        Dřevěné městečko - komorní amfiteátr

                SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ  MFF Rožnovské slavnosti 2015

                 s hosty, kteří nad festivalem převzali záštitu

 

14.10        Kdo vyskočí, ten je chlap!

                finále soutěže v odzemku a obuškovém, doprovází cimbálová muzika Kordulka

 

16.00        Vitajte u nás                                                                                     

                pořad zahraničních souborů Béri Balogh Ádám, Atanas Manchev, Sava, Zornička

                a Kohoutku z Chrudimi

 

18.00        Od pramenů k mořím

                rožnovská premiéra kapely FLAIR s hostem Liselotte Rokyta

 

19.30        Dřevěné městečko - palouček

                 Valašské hry

                 sportovní klání účinkujících souborů i diváků

 

21.00        Dřevěné městečko - komorní amfiteátr                     

                 MUSEUM VIVUM aneb ŽIVÉ MUZEUM                                                          

                 hlavní pořad k 90. výročí založení Valašského muzea v přírodě

                 účinkují soubory Radhošť, Javořina, Polajka, Soláň, Beskyd, Kašava a Ševčík

                

22.00        Dřevěné městečko - pódium na paloučku a u rybníčka

                Hudcování pod hvězdami                                                  

                noční zábavy při cimbálových muzikách Pramínky a Slepenica

 

NEDĚLE  5. července

10.00        Dřevěné městečko - pódium na paloučku

                Táncház - taneční dům

                výuka tradičních tanců z Maďarska podle metody zapsané seznamu UNESCO

 

13.00        komorní amfiteátr

                Doma aj za humnama

                v dětském pořadu účinkuje Klobučánek, Maryjánek, Malá Jasénka, Malý Radhošť

                a Zornička

 

14.00        Mlýnská dolina - hamr

                 Hledání Lašska

                 komorní muzikantský pořad, účinkují Mořic Jurečka, Marian Friedl a Petr Drkula

 

14.30        Dřevěné městečko - komorní amfiteátr

                 Hosté naši milí

                 pořad zahraničních souborů Béri Balogh Ádám, Drieske Nijpers,Atanas Manchev,

                 Sava, Romanašul a souboru Kohoutek z Chrudimi

 

15.30        Mlýnská dolina - hamr

                 Byl tu jeden gajdoš

                 muzikantské  putování krajinou pod Lysou horou s muzikou Ruky na dudy

 

16.00        Dřevěné městečko - komorní amfiteátr

                Sirotci po Pelárovi

                 vzpomínkový pořad věnovaný Janu Pelárovi a Antonínu Matalíkovi

                 účinkují herci Divadla Pod věží, cimbálová muzika Pramínky a soubor Soláň

 

17.30        Zastavení v čase

                pořad jubilujících souborů Beskyd, Slezan, Ševčík, Radhošť Trojanovice

                a osobností folkloru Radomíra Golase, Zdeňka Platzera a dalších

 

19.30        Řemesélko zlaté dénko                                                                        

                v programu o lidových řemeslech účinkují soubory Radhošť, Kašava, Beskyd,        

                Ševčík, Soláň, Slezan, Javořina a řemeslníci řady profesí

 

21.30        Převážně nevážně

                odlehčený program ze zákulisí života souborů

                - účinkují Kohoutek, Ševčík, Soláň, Ruky na dudy a Drieske Nijpers

                                        

21.30        Dřevěné městečko - pódium na paloučku a u rybníčka

                Hudcování pod hvězdami                                                  

                noční zábavy s muzikami Radhošť a Ruky na dudy

                                                                                        

PONDĚLÍ  6. července 

10.00        Dřevěné městečko - komorní amfiteátr

                 Základní umělecká škola se představuje                                                                         

                 koncert Beskydského orchestru a Dechového orchestru ZUŠ Považská Bystrica

 

11.30        Dřevěné městečko, pódium na paloučku

                vystoupení cimbálové muziky Kotula a Maryjánek

                

12.30        Dřevěné městečko - komorní amfiteátr

                Z daleka i z blízka                                                                       

                pořad zahraničních souborů Béri Balogh Ádám, Drieske Nijpers,Atanas Manchev,                    

                Sava a Kohoutku z Chrudimi

 

14.00        Zpěváčci

                koncert dětských zpěváčků, vítězů regionálních kol celostátní soutěže v lidovém                      

                zpěvu, hudební doprovod cimbálová muzika Pramínky

 

15.00        … v dobrém sa rozejdem                                                                      

               v závěrečném programu festivalu Rožnovské slavnosti 2015 účinkuje Atanas      

               Manchev, Béri Balogh Ádám, Drieske Nijpers, Sava, Javořina, dětská cimbálová  

               muzika Kotula, Kohoutek, cimbálová muzika Pramínky a Lipta

 

 

DOPROVODNÉ PROGRAMY


čtvrtek 2. července - Městská knihovna Rožnov

18.00        Regionální a národopisná literatura                                 

                beseda o knihách s Richardem Sobotkou, Marcelou Slížkovou a Annou Borovou

 

Odborná knihovna Valašského muzea v přírodě - Nahlédněte s námi

do Almanachu Valašského roku 1925 Čeňka Kramoliše, do vydavatelství muzea a depozitářů knihovny,

ve dnech 29. 6 – 6. 7. 2015

 

pátek 3. července - Sušák

17.00        Rožnovské slavnosti 2013 očima fotoklubu R9            

                vernisáž výstavy fotografií, účinkuje muzika belgického souboru; výstava bude    

                otevřena do 31. 7. 2015

                                

sobota 4. - pondělí 6. července

Dřevěné městečko - doprovodný program na pódiích na paloučku a u rybníčka

Mlýnská dolina - pohádky pro děti v podání Zuzany Vaškové (v 11.00, v sobotu i v 15.30)

Valašská dědina - vyhrávají muziky Ruky na dudy (sobota), Hudci z Pasek (neděle) a Ogaři idú (pondělí), oživené expozice

Janíkova stodola - Valašský rok 1925 - projekce historického filmového dokumentu v 10.30,14.30 a 18.30 – mimo pondělí

 

neděle 5. července

10.00        Dřevěné městečko - kostel sv. Anny                                                            

                Pravoslavná liturgie

 

15.00        Hudební dialog - housle a varhany

                účinkuje Linda Čechová-Sitková (varhany) a Marie Fuxová (housle)

           

Sušák - výstava k 90. výročí založení muzea Muzeum v zákulisí, dále Malovaná jizba, Výtvarné umění na Valašsku IIIMěstečko pod Radhoštěm

Panská sýpka v Dřevěném městečku - výstava Tesařské řemeslo      

 

VEDLEJŠÍ PÓDIA

                                  SOBOTA  4. července

pódium na paloučku                                         pódium u rybníčka

12.30 Atanas Manchev                                       13.00 Malý Beskyd

13.30 Sava                                                        14.00 Béri Balogh Ádám

14.30 Malý Sedmikvítek                                      15.00 Zornička

15.30 Soláň                                                       16.00 Beskyd

16.30 Radhošť                                                   17.00 Kašava

17.30 Ševčík                                                      18.00 Javořina

18.30 Kohoutek

 

                                  NEDĚLE  5. července

pódium na paloučku                                       pódium u rybníčka

12.30 Drieske Nijpers                                        11.00 Kohoutek

13.30 Ševčík                                                    12.00 Beskyd

14.30 Kašava                                                   13.00 Slezan

15.30 Zornička                                                 14.00 Soláň

16.30 Maryjánek a Klobučánek                          15.00 Malá Jasénka

17.30 Romanašul                                             16.00 Malý Radhošť

18.30 Sava                                                      17.00 Radhošť

                                                                      18.00 Atanas Manchev

                                                                      19.00 Radhošť Trojanovice

 

                                   PONDĚLÍ  6. července

pódium na paloučku                                        pódium u rybníčka

10.30 Atanas Manchev                                       10.00 Kohoutek

11.30 Kotula a Maryjánek                                   11.00 Sava

12.30 Javořina                                                   12.00 Drieske Nijpers

13.30 Béri Bálogh Ádám                                     13.00 Malý Troják

14.30 Soláněk                                                    14.00 Lipta

 

NA MFF ROŽNOVSKÉ SLAVNOSTI 2015 ÚČINKUJÍ:

soubory ATANAS MANCHEV Burgas, Bulharsko • BÉRI BALOGH ÁDÁM Körmend, Maďarsko • DRIESKE NIJPERSSint-Gillis-Waas, Belgie • ROMANAŠUL Zadareni, Rumunsko • SAVA Kranj, Slovinsko • ZORNIČKA Zvolen, Slovensko • BESKYD Zubří • JAVOŘINA, RADHOŠŤ a SOLÁŇ Rožnov pod Radhoštěm • KAŠAVA Zlín • KOHOUTEK Chrudim • LIPTA Liptál • RADHOŠŤ Trojanovice • SLEZAN Český Těšín • ŠEVČÍK Ostrava • KLOBUČÁNEK Valašské Klobouky • MALÝ BESKYD Zubří • MALÁ JASÉNKA Vsetín • MALÝ RADHOŠŤ Rožnov pod Radhoštěm • MALÝ SEDMIKVÍTEK Frenštát pod Radhoštěm • MALÝ TROJÁK Valašská Bystřice • MARYJÁNEK Zlín • SOLÁNĚK Hutisko-Solanec • BESKYDSKÝ ORCHESTR • HUDCI Z PASEK • cimbálová muzika KOTULA a MARYJÁNEK • OGAŘI IDÚ • ženský sbor POLAJKA Rožnov pod Radhoštěm • PRAMÍNKY Kopřivnice • RUKY NA DUDY Frenštát pod Radhoštěm • SLEPENICA Brušperk • KORDULKA a kapela FLAIR Valašsko • DIVADLO POD VĚŽÍ Štramberk 

 

Změna programu vyhrazena.

 


CENY VSTUPNÉHO

Rožnovské slavnosti  3. -  6.7.2015

Dřevěné městečko + Mlýnská dolina – festivalová permanentka (opravňuje ke vstupu na programy Rožnovských slavností v uvedených areálech)

                                                             Základní 250,- Kč 

                                                             Dětská 120,- Kč

 

Denní vstupné pátek 3.7. 2015 (odpolední program od 18 hod) – běžné vstupné do Dřevěného městečka

Vernisáž fotografií v objektu Sušák od 17 hod – zdarma

 

Areál

Základní

Snížené

Dětské

Rodinné

Za 1 zvíře

Dřevěné městečko

80,-

60,-

40,-

160,-

20,-

 

Denní vstupné 4. - 6.7. 2015 (program v Mlýnské dolině  - pohádka pro děti, muzikantský pořad, Valašská dědina  – vyhrávání muzik)

Zvýšené vstupné do Dřevěného městečka na Rožnovské slavnosti rovněž zahrnuje vstupné na program slavností v areálu Mlýnské doliny.

 

Areál

Základní

Snížené

Dětské

Rodinné

Za 1 zvíře

Dřevěné městečko + Mlýnská dolina – Rožnovské slavnosti

100

80

50

200

20

 

Režie: Mgr. Jaroslava Kvapilová; +420 571 757 148; +420 604 216 593

 

 Plakát na akci (ve větším rozlišení ke stažení zde)

Programový plakát (ve větším rozlišení ke stažení zde)

 

Bulletin Rožnovské slavnosti 2015 (ke stažení zde)

 

Plakát na doprovodnou akci v rámci slavností (ve větším rozlišení ke stažení zde)


Přílohy ke stažení



Jazykové verze

  • Čeština
  • Deutsch
  • English