Cesta: Muzeum / Prohlídka muzea / Dřevěné městečko / Objekty Dřevěného městečka / Hospoda Na posledním groši


Hospoda Na posledním groši

Původní Žingorova chalupa stávala na rožnovském náměstí do roku 1969. Tato poslední roubená stavba na náměstí byla značně zchátralá, proto se přistoupilo k provedení tzv. účelové kopie, navíc vhodné k umístění restauračního zařízení, které si vynutila zvyšující se návštěvnost Valašského muzea v přírodě. Do provozu byl objekt uveden v roce 1974.

Interiéry v přízemí i v patře byly proměněny ve stylové restaurační zařízení. V hostinské místnosti v přízemí je vyvýšené místo pro muzikanty a vyvýšený "fojtovský stůl".

 

Název hospody "Na posledním groši" je odvozen od hospody, kterou postavil architekt Dušan Jurkovič v Praze na Národopisné výstavě českoslovanské v roce 1895. Vybudoval tu celou valašskou osadu - skutečné chalupy, ale největší úspěch měla mezi návštěvníky právě hospoda Na posledním groši, v níž hrála věhlasná Pelárova muzika. Mnozí hosté, jak v tehdejším tisku tvrdily zlé jazyky, ani neprohlíželi jiné objekty rozsáhlé výstavy, ale zůstali po celý čas věrni tomuto přitažlivému prostředí.

Celková kapacita restauračního zařízení je 150 osob. Možnost jednání pro menší skupiny osob v salóncích pro 20 či 70 osob.


 Nájemce: David Jeřábek

 Kontakty:

 mobil: +420 603 539 223, e-mail: naposlednim.grosi@seznam.cz

Přílohy ke staženíJazykové verze

  • Čeština
  • Deutsch
  • English